اول ، بیایید بحث کنیم که چرا جذب مشتری جدید برای فروشگاه لازم است. اینکه مشتریان قدیمی به طور مرتب از شما خرید کنن باید قلب  فعالیت های تبلیغی شما باشد اما نباید جذب مشتری جدید را فراموش کرد. درحالیکه مشتریان شما  همیشه  ازسمت رقبایتان در حال دریافت انواع تبلیغات اعم از آنلاین ، پیشنهادات خرید الکترونیکی یا از طریق رسانه های اجتماعی مورد علاقه آنها هستند.

و بسیاری از خریداران هم دنبال تجربه خرید از برندهای جدید ، بوتیک‌های تازه افتتاح شده ، فروشگاه خرده فروشی در مرکز خرید جدید هستند.

روزی یک مشتری جدید و سودی که از جذب آن حاصل می‌شود تفاوت زیادی در کسب و کار ایجاد میکند. برای داشتن این مشتری‌ها باید تجربه خوبی داخل مغازه خود برایشان ایجاد کنید.

این همان چیزی است که باعث ایجاد بازاریابی دهان به دهان می‌شود.مشتریان وفادار شما از خدماتی که به مشتریان خود می دهید یا تجربه خوبی که از معامله با شما داشته‌اند در شبکه های اجتماعی یا محل کارشان به دیگران می‌گویند.

چه نوع مواردی می تواند پاخور جدید را به سمت فروشگاهتان روانه کند؟ با یک استراتژی جامع برای موتورهای جستجو که کسب و کار شما را توصیه می‌کند گزینه خوبی است که میتوانید با google my business آن را انجام دهید.

فراتر از آن ، نمایشگرهای LED، ویترین و تابلوهای راهنما و سردر مغازه که باعث می شود مشتریان بالقوه جلوی فروشگاه شما توقف کرده و توجه شان جلب شود.هنگامی که می خواهید مشتری ها را جذب کنید و پاخور بیشتری داشته بایشد، توجه به ظواهر، نما و دکور مغازه مهم تر می‌شود.

در اینجا ۱۲ روش وجود دارد که برای جذب مشتریان جدید به مغازه شما بهترین راهکار هستند.

چگونه مشتریان را به مغازه خود جذب کنیم؟

 

۱.     یک علامت نشانه یا مجسمه حجمی به یاد ماندنی ایجاد کنید

اینکه مثل همه با چند حروف برجسته مشکی روی سطح بتنی اسم مغازه تان را  بزنید، کار آسانی  است. اما با کمی صرف وقت و انرژی میتوانید طرح های هیجان انگیزتری ایجاد کنید. به طوری که هیچ مشتری نتواند از نگاه و توجه کردن به آن صرف نظر کند . باید متفاوت عمل کنید و همیشه در میان رقابیتان پیشرو باشید اجازه دهید آن ها همیشه دنبال کپی کردن ایده های شما باشند. در معرفی محصولات چند قدم جلوتر باشید.

برای این کار مجموعه های تبلیغاتی و تابلوسازی بسیاری وجود دارند که با توجه به نوع کسب و کار شما ، مشاوره های خوبی میدهند . چه از نظر طراحی و چه از نظر اجرا میتوانید از آنها برای طراحی و ساخت تابلومغازه خود کمک بگیرید. معروفترین انواع آنها به تابلو چلنیوم معروف است. هرچند که مدل های لاس وگاسی و استیل جدید هم به این مجموعه ها اضافه شده‌اند

۲.   یک ویترین عالی بسازید

اگر در یک مرکز خرید محبوب با پاخور زیاد و یا به اصطلاح در بورس قرار دارید ، یک ویترین عالی طراحی کنید که  یک داستان یا تم مشخص داشته باشد و حس و حال آن موضوع را به خوبی منتقل کند.ویترین شما باید دعوت کننده رهگذران باشد. یک ویترین با طراحی مناسب ، مشتریان ارزشمند را هدف قرار می‌دهد باعث کنجکاوی درباره محصولات شما می شود. حتی ممکن است کاملا احساسات آنها را درگیر کند.

یک فروشگاه جواهرات در ماه ژوئن صحنه یک پارک مینیاتوری را به نمایش گذاشت. یک زن جوان که در یک انتهای نیمکت بلوط نشسته بود ، دست چپ خود را روبروی  نامزدش که زانو زده بود نگه داشته بود ویک انگشتر الماس پلاتین درخشان در انگشت داشت. در انتهای نیمکت ، یک زن مسن ، به تنهایی ، گروه عروسی خود را تحسین می کرد. پیامی که این ویترین جواهر فروشی به مردم میداد خیلی ساده بود: “یک الماس برای همیشه”.

۳.     یک فرش قرمز برای خوش آمدگویی داشته باشید

بهترین هتل داران و برگزارکنندگان رویداد می دانند که هیچ چیزی نیست که “درمان ویژه” را فریاد بزند. قطار مسافربری قرن بیستم از یک فرش قرمز مخمل خواب دار برای هدایت مردم هنگام سوار شدن استفاده می کرد. یک پادری ساده با عنوان “خوش آمدید” در جلوی مغازه  در یک منطقه با تردد بالا توجه مشتریان را به سمت فروشگاه شما جلب می کند. وقتی در نیوزیلند بودم ، یک گلفروشی را دیدم که از گلبرگهای گل رز قرمز (احتمالاً از گلهای قدیمی) که در کنار پیاده رو مانند فرش پراکنده شده بود برای جلب توجه رهگذران به ویترین های زیبای او و داخل مغازه اش استفاده میکرد.

یک فروشنده معروف هم میشناسم که برای افزایش فروش داخل فروشگاه در پیاده رو با گچ می نویسد. او فلش ، جمله های زیبا ، انواع آیتم ها یا خط هایی را که راهنمایی می کنند ، ترسیم می کند. این نشان می دهد شما متفاوت هستید. مردم متوجه می شوند و آنها را به سمت درب ورودی شما سوق می دهد.

۴.     بهترین محصول خود را در جلو مغازه به نمایش بگذارید

اگر محصولات بزرگ به اندازه کافی دارید ، هر روز بهترین محصول خود را جلوی فروشگاه خود بچرخانید. اگر شما یک فروشنده موتور سیکلت هستید ، می دانم که آنها سنگین هستند، ولی هیچ چیز چشمان مشتریان را سریعتر از نمایش یک وسیله نقلیه جدید براق نمی گیرد. و نه آن وسیله ای که ارزان است ، بلکه چیزی که هر کس در مسیر خانه خود رانندگی می کند ، مانند دیدن یک زن زیبا به آن خیره شود. این کار نشان میدهد شما منبع هیجان هستید. اگر یک فروشگاه پوشاک هستید ، این راهکار برای شما نیست اما اگر یک مرکز گلفروشی با یک ویترین فو‌العاده دارید، شرط میبندم از این راه جواب می‌گیرید.

بخوانید  تابلو مغازه خود را چگونه انتخاب کنیم؟

۵.     چیزی را در پارکینگ خود قرار دهید!

تابلوهای راهنما داشته باشید. این موارد را در پمپ بنزین ها و رستوران های فست فود مشاهده کرده اید. اینها باید با ترکیب رنگ های جذاب و بدون زمینه سفید رنگ چاپ شوند. مثلا یک جمله ولنتاین در راه است در یک زمینه فرمز به همراه لوگو شما برای ماه بهمن مناسب باشد. با مالکین دیگر صحبت کنید تا ببینید ایرادی وجود دارد یا خیر. هدف از این نوع علائم ، “فروش” هر چیزی نیست، بلکه نشان دادن بهترین محصول شما است. به شعارهای کوتاه فکر کنید.

۶.     چند پرچم بیاویزید

 

رشته ای از پرچم های  از یک تیر و نشانه در خیابان  تا جلوی مغازه تان به پرواز درآورید. می توانید نسخه ای از چند رنگ را در فروشگاه های کالاهای ورزشی با قیمت مناسبی دریافت کنید. ترفند پرچم ها جابه جا کردن آنها هر یک ماه درمیان است تا زمانی که هنوز براق و خوشرنگ باشند.

۷.     دیوارهای بیرونی خود را تزئین کنید!

توجه کنید که برند اسکریبلز  چگونه ویژگی سرگرم کننده بودن خود را به نمای ساختمانهایش هم منتقل کرده است.

اگر می توانید ساختمان خود را فوراً برای مشتریان بالقوه برای آنچه می فروشید قابل تشخیص باشد ، به این روش دست به کار شوید. اگر نمی توانید ، هنوز هم می توانید یک پرچم بلند از سقف به پیاده رو را با رنگ های چشم نواز قرار دهید (به جای صورتی روشن فلورسنت ، به جنگل سبز فکر کنید). عکس هایی از بهترین محصولات شما اضافه کنید. باز هم ، هدف فریاد زدن قیمت نیست ، بلکه نمایش مطالبات است. ببینید فروشندگان شما برای صرفه جویی در پول همکاری می کنند یا خیر.

۸.     مسیر پارکینگ را به عناصر تبلیغاتی خود مجهز کنید!

علائم ویکت یا بنرها ، نشانه هایی هستند  که اغلب به دلیل هزینه مناسب از سوی  بنگاه های مسکن در خانه های مورد معامله استفاده می شود. آنها به داخل زمین فرو میروند و یک متر طول دارند. برای تبلیغ زمان محدود ، این ممکن است انتخاب مناسبی باشد تا پیام خود را در پارکینگ مشاغل خود یا در پیاده روهای یک محل تقاطع شلوغ بیرون بیاورید. بعضی از آنها محکم تر از دیگران هستند اما باد زیادی به خود نمی گیرند

۹.     یک تابلومغازه قابل حمل داشته باشید

Wagon Red Wagon ، با استفاده از علامت قابل حمل خود ، مشتریان خود را اینگونه به چالش می کشد ، “پازل ۹ تکه ما را در کمتر از ۵ دقیقه به پایان رسانده و یک پازل رایگان  بدست آورید!” برخی دیگر از آنها برای لیست کردن مزایای خود با جمله های کوتاه به کار می‌روند.

۱۰. آن را بکارید!

یکی از رستوران های موفق در کالیفرنیا هیچ چیز زیادی را صرف تبلیغات نمی کند اما یک بسته برای محوطه سازی اطراف رستوران های آنها تهیه کرده است. تکه ای زمین  از وجود ندارد که در بیشتر سال از گل شکوفا شود. اما چرا آن ها این کار را انجام دادند؟ از آنجا که آنها می دانند که وفور گل آنها چشم مشتری را به خود جلب می کند ، بنابراین همه می دانند که محل کسب و کارآنها در شهر کجاست.

اگر چیزی جز پیاده روهای جلوی خود ندارید ، چند گلدان بزرگ را با چیزی مانند گل شمش قرمز روشن بکارید و آنها را سیراب ، تغذیه و نگهداری کنید. در زمستان گیاهان جوانه ای و چراغهای رشته ای روی آنها قرار دهید.

من می توانم برخی از شما را بشنوم که “بچه ها رعایت و مراقبت نمی‌کنند.” به یاد داشته باشید بچه ها اغلب کسانی هستند که حیاط های خود را حفظ می کنند.

۱۱. باد را مهار کنید!

هیچ چیزی ارزانتر از بالن ها برای حرکت و توجه به تجارت شما وجود ندارد. اگر نرده دارید ، از آن استفاده کنید. اگر هیچ جایی برای اتصال آنها ندارید ، می توانید از بلوک های سیلندر مسطح که برای اتصال رشته ها به داخل سوراخ ها استفاده شده است ، استفاده کنید. اگر طرز نگاه بلوک های سدر را دوست ندارید ، آنها را با پارچه ، آویز یا پارچه روغن مبدل کنید. حتماً مقدار زیادی استفاده کنید و اغلب به عنوان افتادگی هلیوم در آفتاب جایگزین کنید. فراموش نکنید ، آنها همچنین در مراکز عالی به نظر می رسند ، ابتدا با دفتر مدیریت خود تماس بگیرید.

۱۲. با کدهای NFC و QR به تلفن همراه مهاجرت کنید!

کدهای QR آن بارکدهای مربعی هستند که برای تماس با آنها اسکن می شوید. در خرده فروشی های پر تردد ، این کدها برای ارائه جزئیات محصول – در شب – بسیار مناسب هستند. به عنوان مثال ، مشتری کد QR را روی شیشه ویترین شما اسکن می کند. هنگامی که شما بسته هستید یا در حال خرید هستند، می توانید چراغ را اسکن کرده و بپذیرند که به وب سایت شما بروند و درباره یک محصول اطلاعاتی کسب کنند یا آن را مستقیماً از شما سفارش دهند.

وقتی خود را بزرگتر جلوه می دهید و خواسته هایمان را به نمایش می گذارید ، علاقه ما را به آنچه که در داخل انتظار داریم ، ترسیم کرده اید.

بنرهای موجود در فروشگاه اینترنتی خود را فراموش نکنید و یک خبرنامه ماهیانه برای مشتریان موجود ارسال کرده و به مشتریان فعلی توجه ویژه کنید. اینگونه انها هم همیشه شما را مورد توجه شما قرار می دهند.

 

۵/۵ (۱ نظر)
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید