تابلو سردر مغازه استیل

تابلو استیل طلایی،‌ از سردر مغازه تا نقشه جهان

یکی از انواع حروف فلزی ، حروف  استیل هستند که از شروع صنعت تابلوسازی همواره مورد استفاده بوده اند. با اینکه استقبال از انواع دیگر حروف فلزی مانند حروف مس و برنج و آهن کاهش یافت اما حروف استیل با طرح های جدیدتر همچنان مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه تابلو استیل با نور پردازی های خاص خودشان بسیار رواج دارند و هرروز طرح جدیدتری به آن ها اضافه می شود.

ساخت تابلو استیل

روش ساخت تابلو مغازه استیل در گذشته به صورت دستی بوده و ورق استیل با قیچی مخصوص برش می خورده است. این روش ایجاد موج و لکه روی ورق می کند و ظاهر براق حروف تابلو استیل را ازبین می برد. خوشبختانه امروزه برش این ورق ها با دستگاه های لیزری انجام می شود.

تابلو استیل طلایی براق سردر مغازه املاک

بدین ترتیب دقت ساخت و مونتاژ بالا رفته و زیبایی این حروف دو چندان شده است. حروف تابلو استیل بدون نور نیز تولید می شوند و محدودیت های کمتری نسبت به حروف چلنیوم دارند. این ویژگی به دلیل خم پذیری بهتر ورق های استیل نسبت به ورق های پلاستیک است.

انواع تابلو استیل از نظر رنگ

تابلو استیل از نظر جنس ورق دارای مدل های استیل براق و استیل خشدار است.

از نظر رنگ بندی در رنگ های استیل طلایی، استیل نقره ای، رزگلد، مسی، مشکی یا دودی تولید می‌شود.

ورق های استیل دارای روکش محافظ هستند تا هنگام ساخت آسیب ندیده و کثیف نشوند. بعد از ساخت و نصب روکش تابلو استیل برداشته می‌شود و کاملا ظاهری شفاف و تمیز دارد.

یک نکته خیلی مهم درباره تابلو استیل براق ، انعکاس نور و رنگ فضا است. بنابراین اگر به ظور مثال تابلو استیل طلایی در فضایی با رنگ های تیره یا طوسی نصب شود،‌ همان رنگ را انعکاس می‌دهد و میزان طلایی بودن آن کمتر به چشم می‌آید.

به همین علت اگر در طراحی شما، میزان رنگ طلایی خیلی اهمیت دارد پیشنهاد ما استفاده از استیل طلایی خشدار است. خشدار بودن ورق از انعکاس تصاویر و نورهای اطراف تابلو کم می کند و رنگ طلایی حروف بیشتر نمایان می‌شود.

انواع تابلو استیل از لحاظ نورپردازی

روشنایی تابلو استیل روش های متفاوتی دارد. به طور کلی نور از استیل رد نمی‌شود. در نتیجه مرسوم ترین حالت نورپردازی تابلو استیل به صورت نور مخفی (نوراندریک) یا نور متمرکز با استفاده از پلکسی دوغی است.   تابلو مغازه استیل نوراندریک با فاصله گرفتن از زمینه کامپوزیتی یا چوبی، نور را به پشت تابلو می تاباند.

تنوع نور و رنگ استیل موجب محبوبیت زیاد این طرح است.نورهای آفتابی و انبه ای هماهنگی زیادی با استیل دارند و اگر روی زمینه سنگ نمای ساختمان نصب شوند فوق العاده جلوه می کنند.

استیل نوراندریک و استیل دوغی چه تفاوتی دارند؟

تابلوهای استیل دوغی دارای یک لایه ورق پلکسی با ضخامت ۱۰ میلیمتر و به رنگ شفاف مات هستند. این لایه معمولا قطر قلم بالاتری از قطر قلم حروف استیل دارد و به همین دلیل از زیر دیده می شود  و یک نوار نورانی به دور کار اضافه می کند.

تفاوت استیل دوغی و نوراندریک در نحوه پخش نور است . وقتی از پلکسی زیر استیل استفاده می کنیم پرتاب نور شکل متمرکزتری می گیرد.

لوگو با استیل نوراندریک

اجرای لوگو در فضای داخلی با استیل نوراندریک

ولی در حالت نور اندریک نور پشت تابلو از زیاد به کم تابانده می شود. تابلو با روش دوغی کاملا به سطح زیری خود می چسبد اما تابلو نوراندریک که به آن بک لایت هم گفته می شود با زمینه خود فاصله دارد. برای ایجاد این فاصله از قطعات اسپیسر استفاده می کنند.

استیل پلکسی جدیدترین مدل تابلو استیل

تابلو استیل را میتوان به نحوی دیگر نیز با پلکسی ترکیب کرد به طوری که نمای استیل داشته و از کنار شبیه تابلو پلکسی باشد . این نوع حروف به نام استیل پلکسی یا تابلو استیل پلاست شناخته می شوند.

برای ساخت این مدل از تابلو باید طرح یا الگوی کار را ۲ بار بسازیم. یک مرتبه با استیل و یک مرتبه با حروف پلاستیک، به طوری که قسمت پلاستیکی داخل قسمت استیل قرار بگیرد.

مشخص است که در این روش دستمزد ساخت و همچنین هزینه متریال مصرفی ۲ برار است، به همین علت تابلو استیل پلاست جزو لوکس‌ترین و گران‌ترین تابلوهای مغازه است.

حروف فلزی

استیل پلکسی طلایی

تابلو استیل پانچ

تابلو های مغازه استیل با نور مخفی برای بسیاری از کاربری ها به طور مثال فضاهای داخلی یا تابلو کافه ها ایده آل هستند. اما گاهی نور کافی را برای برخی فضاها ایجاد نمی‌کنند. در این موارد برای اینکه حروف برجسته استیل از روبرو نیز تابش نور داشته باشند می توان با پانچ کردن لبه و یا رخ حروف استیل نورپردازی های ویژه ای خلق کرد.

تابلو استیل پانچی

تابلو استیل پانچی همانند تابلو چلنیوم الماسی است با این تفاوت که از پلکسی استفاده نمی‌شود و از خود ورق استیل برای روی کار و لبه کار استفاده می‌شود.

نور با عبور از پانچ های قسمت لبه طرح های جالبی روی زمینه تابلو سردر مغازه ها ایجاد می کند. پانچ کردن قسمت رخ حروف نیز با ایجاد خطای دید باعث می شود در هنگام حرکت نقاط نورانی متحرک به نظر برسند. بدین ترتیب جذب دید مخاطب و مشتری بیشتر می گردد.

تابلو استیل رینگی

ایده ساخت تابلو استیل رینگی مشابه ایده ساخت تابلوهای چلنیوم است. به این صورت که لبه حروف از استیل ساخته می‌شود و برای نمای روبروی حروف از پلکسی با رنگ های متفاوت می‌توان استفاده کرد.

یک رینگ استیل دور تا دور محیط حروف می‌چرخد. برای برجستگی بیشتر می‌توانیم به خود رینگ نیز لبه یک سانتی اضافه کنیم تا یک رینگ استیل برجسته دور حروف داشته باشیم.

قیمت تابلو استیل

نمونه حروف برجسته با استیل رینگی نوردار

زیبایی این نوع از حروف فوق العاده است. هم در شب تابش نور زیادی دارد و هم در طول روز جلوه لوکس استیل را به سردر مغازه می‌دهد.

با این توصیف می بینیم که تابلو اسیل رینگی پرکاربرد ترین تابلو مغازه است. البته هزینه این تابلوها در مقایسه با تابلو مغازه چلنیوم یا پلاستیک بیشتر است اما ارزش آن را دارد که این هزینه را برای جذب مشتری بیشتر متحمل شویم.

تابلو استیل رینگی با کریستال

مصارف تابلو استیل

از این تابلو هم در فضای بیرونی و هم در دکوراسیون داخلی استفاده می گردد. برای محیط های لوکس لابی ها و یا به عنوان تابلو راهنمای طبقات نیز می توان از تابلو استیل بهره برد.

از مهم ترین دلایل که ساخت تابلو استیل را نسبت به دیگر انواع تابلو مغازه در اولویت قرار می‌دهد، ساخت حروف و لوگوهایی است که قطر قلم پایینی دارند و با چلنیوم به راحتی قابل ساخت نیستند.

لوگو املاک استیل طلایی

لوگو املاک استیل طلایی

امروزه با استفاده از دستگاه جوش استیل، ریزترین حروف و لوگو ها را میتوان به تمیزترین و ظریف ترین شکل ممکن اجرا کرد.

برای ساخت لوگوهای تک رنگ و یا دو رنگ نیز میتوان از استیل استفاده کرد .

تابلوهای راهنمای طبقات هم نمونه های خوبی از مصرف این ورق ها در فضای لابی ها و معرفی اتاق ها هستند.

قیمت تابلو استیل

قیمت  انواع حروف برجسته از سه عامل  ۱-اجناس مصرفی ۲- اجرت ساخت و ۳- هزینه نصب پیروی می کنند.

اجناس مصرفی برای نوشته های مختلف روی مغازه و با تنوع بی نهایت دستخط ها (فونت) و الگوی طراحی تابلو مغازه به صورت دستی و چشمی قابل محاسبه نیستند.

ما فقط  بعد از اینکه توسط نرم افزارهای کامپیوتری مثل کورل طرح  دلخواه شما را بدست بیاوریم ، متوجه تعداد ورق مصرفی و تعداد حدودی لامپ های SMD می شویم و می‌توانیم استعلام قیمت تابلو استیل را برای شما انجام دهیم.

لوگو استیل دکوراسیون داخلی

هر نوع قیمت دهی به غیر از این روش غیرمنطقی بوده و ممکن است به ضرر شما و یا شرکت تابلوسازی تمام شود. پس لطفا هنگام سفارش صبور بوده و اجازه دهید با کمترین پرت مصالح بتوانیم بهترین قیمت تابلو مغازه استیل و یا دیگر جنس ها را برای شما برآورد کنیم.

طراحان ما همواره درصدد کسب رضایت مشتری بوده و طراحی تابلو را به عنوان بخشی از پروسه قیمت دهی به صورت رایگان انجام می دهند.

اجرت ساخت حروف های برجسته تفاوت چندانی با هم ندارند . مگر در مواردی که حروف به صورت دوبل یعنی دو لایه ساخته می شوند . همچنین ساخت حروف های پانچی که با دستگاه لیزر ساخته می شود مشمول هزینه سی ان سی بیشتری هستند.

هزینه نصب نیز در کل متراژ تقسیم می شود . مشتری های شرکت تابلوسازی موتیفا از طراحی تا نصب تابلو مغازه خود را با خیال راحت سپری می کنند.

زیر سازی مناسب تابلو استیل

تابلو حروف برجسته استیل سردر مغازه روی انواع زمینه های کامپوزیتی، ترموود، تایل های بتن اکسپوز قابل اجرا است. طرح های استیل دکوراتیو مثل لوگو یا تابلو نقشه جهان دیواری که برای فضای داخلی استفاده می‌شوند نیز روی انواع کناف ، mdf یا دیوارهای گچی و آجری اجرا می‌شود.

خرید تابلو استیل داخلی

تابلو استیل طلایی با نور مخفی دوغی روی دیوار با طرح پتینه بتنی

از آنجایی که تابلو استیل از روبرو امکان نوردهی ندارد و معمولا نور به صورت نور مخفی به پشت تابلو تابانده می‌شود، هرچقدر زمینه کار دارای بافت یا طرح باشد زیبایی بیشتری ایجاد می کند. مثلا طرح های پتینه برجسته یا آجر یا تابلو پولکی گزینه های فوق العاده ای برای انتخاب زمینه تابلو استیل هستند.

تابلو دیوارکوب نقشه جهان استیل

نقشه جهان دیواری از معروف‌ترین تابلوهای استیل  است که در دکوراسیون اداری بسیار استفاده می‌شود. تابلو دیوارکوب نقشه جهان با رنگ های مختلف طلایی، نقره ای یا مشکی ساخته می‌شود.

نقشه جهان استیل نوردار

نقشه جهان استیل را می‌توان با استفاده از smd به صورت نور دار هم تولید کرد. به طوری که با ایجاد فاصله نسبت به دیوار حالت نور مخفی ایجاد کنیم. یا توسط یک لایه ورق پلکسی دوغی نور را به شکل یک نوار دورتادور نقشه جهان بتابانیم.

نقشه جهان استیل طلایی

دیوارکوب نقشه جهان دکوراتیو با نور متمرکز دوغی

انواع دیگری از دیوارکوب نقشه جهان نیز وجود دارد که با جزییات بیشتر شامل نام کشورها و مرزبندی بین کشورها ساخته می‌شود که زیبایی بیشتری نیز ایحاد می‌کند. برای ساخت آن به جای استیل از ورق مولتی استفاده می‌شود.

قیمت نقشه جهان استیل

نقشه جهان بر اساس طول نقشه ابعاد و قیمت متفاوتی دارد. همکاران ما در تابلوسازی موتیفا برای محاسبه قیمت تابلو نقشه جهان استیل، ابتدا از روی طرح کامپیوتری میزان ورق استیل مصرفی را محاسبه می‌کنند و بر اساس متراژ لبه ، میزان نور مصرفی و دستمزد ساخت قیمت نهایی را به شما اعلام می‌کنند.

مدت زمان ساخت انواع تابلو استیل و همچنین نقشه جهان استیل بین ۴ تا ۷ روز کاری است.

شما می‌توانید جهت استعلام قیمت با تابلو سازی موتیفا تماس بگیرید.

تابلو پلکسی نقشه جهان

نقشه جهان نقره ای نوردار با مولتی

تابلو استیل نقشه جهان

تابلو دیواری اطلس نقشه جهان بدون نور

ویژگی‌های تابلو فلزی با استیل

  • تابلو مغازه استیل بیشترین جلوه را در میان انواع حروف دارد.
  • ظریف ترین حروف برجسته را میتوان با استیل ساخت و برای فونت های انگلیسی یا نستعلیق فارسی بهترین گزینه است.
  • ذات این فلز دارای استقامت و ماندگاری بالا در برابر گرما و سرما و باران است.
  • استیل هیچگاه مات و کدر نمی شود. البته باید به نوع ورقی که استفاده می شود توجه کرد. آلیاژ ۳۰۴  که در ساخت نرده های استیل هم استفاده می شود ، بهترین نوع برای ساخت تابلو استیل است.
  • این نوع از ورق زنگ نمیزند و در بازار به نام استیل نگیر معروف است. زیرا برای تست اصالت و مرغوبیت حروف استیل می توان از آهنربا استفاده کرد .ورق های اصل به آهنربا جذب نمی شوند. اما دیگر اجناس با کیفیت پایین فقط ظاهر استیل را دارند و در واقع فقط با استیل آبکاری شده اند. تابلو استیل اصل به راحتی تمیز و براق می شود و همواره جلوه ای نو دارد.

۵/۵ (۱ نظر)
Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید