با تابلو استیل بیشتر آشنا شویم

یکی از انواع حروف فلزی ، حروف  استیل هستند که از شروع صنعت تابلوسازی همواره مورد استفاده بوده اند. با اینکه استقبال از انواع دیگر حروف فلزی مانند حروف مس و برنج و آهن کاهش یافت اما حروف استیل با طرح های جدیدتر همچنان مورد استفاده قرار می گیرند. امروزه تابلو استیل با نور پردازی های خاص خودشان بسیار رواج دارند و هرروز طرح جدیدتری به آن ها اضافه می شود.

روش ساخت تابلو مغازه استیل در گذشته به صورت دستی بوده و ورق استیل با قیچی مخصوص برش می خورده است. این روش ایجاد موج و لکه روی ورق می کند و ظاهر براق حروف تابلو استیل را ازبین می برد. خوشبختانه امروزه برش این ورق ها با دستگاه های لیزری انجام می شود.

بدین ترتیب دقت ساخت و مونتاژ بالا رفته و زیبایی این حروف دو چندان شده است.حروف تابلو استیل بدون نور نیز تولید می شوند و محدودیت های کمتری نسبت به حروف چلنیوم دارند. این ویژگی به دلیل خم پذیری بهتر ورق های استیل نسبت به ورق های پلاستیک است.

تابلو مغازه استیل

ویژگی‌های تابلو فلزی با استیل

  • تابلو مغازه استیل بیشترین جلوه را در میان انواع حروف دارد.
  • ذات این فلز دارای استقامت و ماندگاری بالا در برابر گرما و سرما و باران است.
  • استیل هیچگاه مات و کدر نمی شود. البته باید به نوع ورقی که استفاده می شود توجه کرد. آلیاژ ۳۰۴  که در ساخت نرده های استیل هم استفاده می شود ، بهترین نوع برای ساخت تابلو استیل است.
  • این نوع از ورق زنگ نمیزند و در بازار به نام استیل نگیر معروف است. زیرا برای تست اصالت و مرغوبیت حروف استیل می توان از آهنربا استفاده کرد .ورق های اصل به آهنربا جذب نمی شوند. اما دیگر اجناس با کیفیت پایین فقط ظاهر استیل را دارند و در واقع فقط با استیل آبکاری شده اند. تابلو استیل اصل به راحتی تمیز و براق می شود و همواره جلوه ای نو دارد.

تابلو استیل