تابلو مغازه چه مدل‌هایی دارد و کدام جنس و طرح برای مغازه من مناسب است؟

تابلو مغازه یکی از مهمترین بخش هایی است که باید برای معرفی و تبلیغ کسب و کار خود به آن توجه کنید. تابلو سردر مغازه یا فروشگاه، که بیشتر با چلنیوم ساخته می‌شوند،  یکی از اولین چیزهایی است که مخاطب درباره فروشگاه و برند شما می شناسد.

تابلو سازی و تابلو مغازه

تابلو سردر رستوران

حالا اگر  تابلو مغازه زیبا و جذاب باشد، مشتری را برای ورود به مغازه و خرید ترغیب می کند، اما اگر تابلو سردر مغازه یا فروشگاه غیرجذاب باشد، مشتری خیلی راحت از روبروی آن عبور می کند و به سراغ دیگر رقیبان خواهد رفت، بنابراین دقت در انتخاب انواع تابلو مغازه بسیار مهم است و به صاحبان کسب و کارها توصیه می شود.

برای انتخاب تابلو مغازه مناسب فضا و کسب و کار خود احتمالا نیاز دارید درباره  قیمت تابلو مغازه ، نحوه طراحی تابلو مغازه و نصب و اجرای تابلو سردر مغازه اطلاعات بیشتری داشته باشید. در این مقاله به این موارد می‌پردازیم و نمونه های مختلف از انواع تابلو سردر مغازه جدید و مدرن را به شما ارائه می‌دهیم.

تابلومغازه آبمیوه و بستنی

حروف پلکسی برای تابلو مغازه بستنی فروشی بالدی بال با طراحی اختصاصی موتیفا

در ابتدا، تابلوهای مورد استفاده برای معرفی فروشگاه ها به صورت ساده طراحی و نصب می شد، اما با پیشرفت صنعت تابلوسازی، انواع مختلفی از تابلوهای تبلیغاتی به بازار آمدند و مورد استفاده قرار گرفتند.

تابلوهای تبلیغاتی و تابلوی سردر مغازه با طرح ها و مواد مختلفی ساخته می شوند که بسیار با یکدیگر فرق دارند. برای انتخاب بهترین تابلو مغازه، ابتدا باید با انواع تابلو مغازه ها و ویژگی های هرکدام از آنها آشنا شوید تا بتوانید از میان آنها، مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. شما باید به سلیقه و بودجه خود نیز برای انتخاب تابلو سردر مغازه توجه کنید.

نمونه تابلو مغازه مدرن و خاص

تابلو سردر املاک استل نوراندریک
تابلو مغازه چلنیوم الماسی
تابلو مغازه استیل رینگی
تابلو سردر مغازه فروشگاه ورزشی
تابلو سردر داروخانه
تابلوسازی و دکوراسیون

این نوشته را تا انتها مطالعه کنید تا با انواع تابلو مغازه و بهترین تابلو سردر مغازه آشنا شوید.

انواع تابلو سردر مغازه چه جنس‌هایی دارند؟

برای ساخت زمینه تابلو مغازه از مواد مختلفی از قبیل آلومینیوم، چوب ترمووود، پلاستیک فشرده، کامپوزیت، تیتانیوم، نئون پلاستیک، استیل و… استفاده می شود. بعضی از جنسها مقاومت خوبی دارند؛ اما بعضی دیگر از جنسها مقاومت کمتری از خود نشان می دهند. مثلا تابلوهای تیتانیومی و تابلوهای استیل بسیار مقاوم هستند و به راحتی خراب نمی شوند.

مغازه الو سفر با تابلو استیل نور مخفی

نمای روز تابلو استیل پلکسی که تلالو استیل زیبایی فوق‌العاده‌ای به تابلو می‌دهد

قیمت تابلو مغازه چقدر است؟

قیمت تابلو مغازه بر اساس مقدار جنس و انرژی و زمان صرف شده برای ساخت حروف برجسته مشخص می شود. جنس های مختلفی برای تابلو سردر استفاده می‌شود که معروف ترین آن ها تابلو چلنیوم و تابلو استیل است. با استفاده از متر محیط طرح ها می توان به یک روش مناسب قیمت گذاری رسید.

  • لطفا جهت استعلام قیمت تابلو مغازه طرح مورد نظر خود را به شماره های زیر ارسال کنید و یا در صورتی که نیاز به مشاوره یا سفارش طراحی دارید، تماس بگیرید:
    ۰۹۱۲۶۱۶۰۲۶۲
    ۰۹۱۲۷۲۲۹۱۰۲

تابلوهایی که نمای فلکسی دارند یا تابلوهای بنری از ارزان قیمت ترین تابلوها هستند. تابلوهای کامپوزیت ، تابلوی پلاستیکی و انواع تابلوهای چلنیوم از جمله تابلوهایی هستند که قیمت متوسطی دارند.

نمای شب تابلو استیل پلکسی که به صورت نور مخفی دیده می‌شود

اما تابلوهایی مانند تابلو با نمای چوب ترمووود، تابلو ال ای دی فول کالر، تابلوی لاس وگاسی، تابلوی تیتانیومی، تابلوی استیلی، تابلو وکیوم و تابلو با حروف رنگی از جمله تابلوهای گران قیمت به شمار می روند.

مغازه ها و فروشگاه های خاص معمولا اقدام به تهیه تابلوهای گران قیمت مانند تابلوی لاس وگاسی یا تابلوی ترمووود می کنند. فروشگاه های معمولی، بهتر است از تابلویی استفاده کنند که قیمت آن منطقی است.

اما می‌توان با همان جنس های ساده تابلوهای خلاق و زیبا هم طراحی کرد.

انواع تابلو سردر مغازه

تابلو مغازه کافه ریوان که به زیبایی طراحی شده است.

انواع تابلوهای چلنیوم و تابلوهای فلکسی جزو تابلوهای پرطرفدار برای اکثر مغازه ها و فروشگاه ها است.

چه تابلویی مشتری بیشتری دارد؟

برای انتخاب تابلو سردر مغازه باید به سلیقه مخاطبان و مشتریان آن کسب و کار توجه شود. اگر مشتریان فروشگاه شما، افرادی منطقی با سن بالا هستند، بهتر است از تابلوهای ساده مانند تابلو چلنیوم ساده یا تابلو با نمای ترمو‌وود استفاده شود.

انواع تابلو مغازه از نظر کاربرد با یکدیگر فرق دارند، به علاوه قیمت آنها نیز با یکدیگر متفاوت است. تابلو چلنیوم ساده، هم از نظر قیمت و هم از نظر زیبایی ظاهری در حد متوسط است و برای سازمان های دولتی ویا فروشگاه های زنجیره ای گزینه خوبی خواهد بود.

اگر به تابلوی کافه ها و رستورانها دقت کرده باشید، خواهید دید که آنها به صورتی ساخته شده اند که مهیج و جوان پسند باشند.

تبلیغات محیطی کافه

تابلو کافه کاست در شهر رشت که از ترکیب حروف برجسته و ماکت ساخته شده است

انتخاب تابلو سردر مغازه با توجه به ابعاد و مکان فروشگاه

برای انتخاب نمای ورودی باید به ابعاد سردر فروشگاه توجه شود. اگر قسمت ورودی مغازه بزرگ است، می توان از تابلوهای بزرگ نظیر تابلوهای ۳ بعدی و تابلوهای حروف برجسته استفاده کرد. ماکت سازی هم یکی از گزینه های جالب برای طراحی تابلو مغازه است.

برای مغازه های کوچک و متوسط از تابلوهایی نظیر تابلو فلکسی و انواع تابلوهای LED دار می توان استفاده کرد.

انتخاب یک تابلوی کوچک برای مغازه ای بزرگ یا انتخاب یک تابلوی بزرگ برای مغازه ای کوچک مناسب نیست و اصلا توصیه نمی شود. بهتر است به دنبال تابلویی با ابعاد متناسب باشید تا زیبایی و تناسب ظاهری محیط حفظ شود.

بهترین تابلو سردر مغازه چه ویژگی دارد؟

واقعیت این است که تمام مدل‌های تابلوهای تبلیغاتی به نوبه خود جذاب هستند و می توانند کسب و کار شما را به خوبی معرفی کنند. برای انتخاب تابلو سردر مغازه به سلیقه خود، جنس حروف برجسته و بودجه خود باید توجه کنید.

تابلو مغازه چلنیوم نقره ای

از انواع جدید تابلو مغازه، تابلو با زمینه پولکی است که در هنگام وزیدن باد پولکی های زمینه تابلو افکت موج مانندی ایجاد می کنند  و همچنین در هنگام شب با انعکای نور تلالو ویژه ای به تابلو می‌دهند.

ویدیو زیر اجرای تابلو مغازه با پولکی است که برای یک کلینیک دندانپزشکی تهیه شده است.

به طور کلی اگر بخواهیم بگوییم، تابلوهای چلنیوم یکی از بهترین تابلوها هستند، زیرا هم زیبایی دارند و هم هزینه تهیه آنها زیاد نیست.

انتخاب تابلو چلنیوم به عنوان تابلوی سردر فروشگاه، یک انتخاب هوشمندانه و اقتصادی است. تابلوهای چلنیوم مدل‌های مختلفی دارند و هرکدام از این مدل‌ها هزینه خاصی دارد.

بخوانید  طراحی تابلو مغازه و بررسی ۴ سبک پرطرفدار

انواع تابلو مغازه و بررسی قیمت

تابلو سردر مغازه چلنیوم انواع مختلفی دارد که عبارت هستند از: تابلو چلنیوم الماسی، تابلو چلنیوم ساده، تابلو چلنیوم پلکسی دوبل، تابلو چلنیوم پانچ ، تابلو چلنیوم لبه پانچ، تابلو چلنیوم فول کالر و…

یادداشت

انواع تابلو مغازه از نظر کاربرد با یکدیگر فرق دارند، به علاوه قیمت آنها نیز با یکدیگر متفاوت است. تابلو چلنیوم ساده، هم از نظر قیمت و هم از نظر زیبایی ظاهری در حد متوسط است و برای سازمان های دولتی ویا فروشگاه های زنجیره ای گزینه خوبی خواهد بود.

تابلو چلنیوم پانچ، تابلو چلنیوم لبه پانچ و تابلو چلنیوم فول کالر به دلیل عبور نور جذابیت زیادی دارد و قدرت جلب توجه آن نیز بالا است. تابلو چلنیوم کریستال، از جمله جدیدترین و زیباترین تابلوها است که می تواند برای معرفی فروشگاه های خاص و متمایز نصب شود.

نمای شب تابلو چلنیوم پانج عینک دید برتر

بهترین رنگ برای تابلو مغازه

بهترین ترکیب رنگ تابلو مغازه از ترکیب رنگ های متضاد بین حروف برجسته و زمینه تابلو به دست می‌آید. اما در این بین  نکات دیگری نیز وجود دارد.

جنس و متریالی که برای تابلو انتخاب شده است، کاربری و نوع کسب و کار،‌ زمینه و نمای ساختمان در انتخاب رنگ بررسی دارند که هر کدام را جداگانه بررسی می‌کنیم:

جنس تابلو مغازه

تابوهای چلنیوم با لبه های طلایی و نقره ای مرسوم هستند. طلایی فضای گرم و نقره ای جلوه ی سردی به طرح می‌دهد. قسمت روی تابلو چلنیوم که از جنس پلکسی  است تنوع رنگی بیشتری دارد و دست ما را در طراحی باز می‌گذارد. بهترین رنگ تابلو مغازه با جنس چلنیوم سفید‌،‌ زرد و قرمز است که پرتاب نور بیشتری دارد.

تابلو های استیل نیز رنگ های طلایی و نقره ای با افکت های براق و خشدار دارند.

تابلو مغازه فلزی از لحاظ رنگ بیشترین تنوع را دارد. زیرا به صورت کارگاهی قابل رنگ آمیزی است.

کاربری و نوع کسب و کار

تناسب رنگ تابلو و کاربری مغازه بسیار مهم است. رنگ ها و سبکی که برای یک رستوران طراحی و استفاده می‌شود ممکن است مناسب یک فروشگاه لباس نباشد.

بهترین رنگ برای تابلو رستوران ترکیبی از رنگ های قرمز،‌سبز و زرد است. زیرا رنگ‌های قرمز و زرد بسیار جلب توجه کننده و اشتهاآور هستند، رنگ سبز نیز نماد غذاهای ارگانیک و سالم است.

پس نتیجه می گیریم مهم ترین نکته در انتخاب  رنگ برای سردر ، نوع کاربری کسب و کار است.

گاهی لوگو کسب و کار شما دارای رنگ های سازمانی و ثبت شده است که موظف به استفاده از آن ها هستید. در این مواقع با توجه به کاتالوگ رنگ پلکسی نزدیک ترین رنگ ها به هویت سازمانی شما انتخاب می‌شوند.

اما در صورتی که طرح لوگو شامل طیف های مختلفی از رنگ ها باشد یا جزییات به قدری زیاد باشد که امکان برش و ساخت لیزری نداشته باشد، بهترین حالت در تابلوهای چلنیوم و پلکسی استفاده از چاپ فلت بد است.

دستگاه فلت بد امکان چاپ مستقیم طرح روی پلکسی را دارد. با این روش دیگر نگرانی بابت اختلاف رنگ تابلو مغازه با رنگ های سازمانی را نخواهید داشت.

در صورتی که تابلو مغازه شما فلزی باشد و طرح دارای پیچیدگی نباشد میتوانیم به راحتی رنگ مورد نظر را به صورت کامپیوتری ترکیب کرده و بعد با روش رنگ پردازی کوره ای به سازه فلزی تابلو منتقل کنیم.

زمینه تابلو مغازه

نما و زمینه سردر در انتخاب جنس و رنگ حروف تاثیر دارند. باید سعی کنیم بیشترین تفاوت رنگ را بین زمینه و حروف برجسته تابلو مغازه ایجاد کنیم.

برای مثال اگر نمای مغازه و ساختمان با کامپوزیت سفید کار شده است، حروف سفید یا روشن روی این زمینه به خوبی نمایش داده نمی‌شود.

پیشنهاد ما در چنین شرایطی استفاده از حروف چلنیوم دوبل است. با دوبل کردن رویه ی حروف میتوانیم از دو رنگ استفاده کنیم که رنگ دور تا دور حروف متضاد با زمینه باشد.

بهترین حالت برای حروف سفید استفاده از نمای مشکی است.

تابلو سردر مغازه کافه موئل

زمینه تابلو مغازه با ورق فلزی

سوالات متداول درباره تابلو مغازه

تابلو مغازه چه جنس هایی دارد؟

تابلوی مغازه و فروشگاه ها را از جنس هایی مثل چلنیوم،‌ استیل، فلز، پلکسی به صورت برجسته ساخته می‌شود. تابلوهای فلکسی نیز برای مغازه کاربرد دارد که برجسته نیست.

تابلوی مغازه چلنیوم چیست؟

حروف برجسته ای که لبه هایی از آلیاژ آلومینیوم به نام چلنیوم دارند. صفحه رویی این حروف از پلکسی است و روشنایی آن به وسیله smd تامین می‌شود.

قیمت تابلو مغازه چقدر است؟

تابلو مغازه نسبت به ابعاد و طرحی که دارد قیمت های مختلفی پیدا میکند. معمولا برای قیمت گذاری تابلوی مغازه و فروشگاه ، متراژ لبه حروف توسط نرم افزار کورل اندازه گیری می شود.

تابلو مغازه شامل چه بخش هایی است؟

یک تابلو مغازه شامل زمینه تابلو ( به طور مثال کامپوزیت، ترموود، ورق فلزی، پولکی و ..)‌ و حروف برجسته است.

در این نوشته با انواع تابلو مغازه آشنا شدید. نکته ای که باید به یاد داشته باشید این است که ساخت تابلوی موردنظر خود را به مجموعه ای حرفه ای و متخصص بسپارید تا آنها به بهترین شکل و با مرغوب ترین مواد، تابلو تبلیغاتی دلخواه شما را بسازند.

به شما توصیه می کنیم که ساخت تابلو چلنیوم خود را به مجموعه ای معتبر بسپارید. شرکت تابلوسازی موتیفا، سالها سابقه و تجربه کار در زمینه ساخت انواع حروف برجسته را دارد و شما می توانید ساخت تابلوی دلخواه خود را به این شرکت باتجربه بسپارید.

تابلوسازی چلنیوم با طرح و رنگ دلخواه مشتری، یکی از خدماتی است که از شرکت تابلوسازی موتیفا می توانید دریافت کنید.

۳.۷/۵ (۳ نظر)
Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید