تابلو چلنیوم دوبل

تابلو چلنیوم ساده ترین حالت ساخت حروف را دارد . حروف هایی که لبه آن ها از جنس چلنیوم هستند و روی کار از جنس پلکسی استفاده میشود. اما اگر کمی خلاق باشیم میتوانیم نمونه های متفاوت تری تولید کنیم . تابلو چلنیوم دوبل یکی از همین نمونه هاست.

تابلو چلنیوم دوبل

طراحی حروف چلنیوم دوبل

معمولا برای طراحی تابلو چلنیوم دوبل ، نوشته ها با دو رنگ طراحی می شوند. برای این منظور ابتدا عناوین تابلو با فونت مورد نظر در کورل تایپ می شوند و سپس به آن ها با یک رنگ متفاوت دور گیری داده می شود. هنگامی که حروف خیلی لاغر هستند و برای قرار گرفتن SMD  فضای مناسب ندارند با دورگیری ضخامت لازم را به وجود  می آوریم.

همچنین بعضی رنگ ها مانند رنگ سفید اگر روی زمینه سفید قرارگیرند ممکن است در طول روز نمای زیادی نداشته باشند . طراحی چلنیوم دوبل با یک رنگ متفاوت می تواند خوانایی حروف را در روشنایی روز نیز تامین کند.

طراحی تابلو چلنیوم دوبل

ساخت حروف تابلو چلنیوم دوبل

در هنگام ساخت نیز عناوین و نوشته ها روی دو ورق پلکسی مجزا با رنگ های متفاوت برش می خورند که قطر قلم یکی بیشتر و دیگری کمتر است . میتوان صرفا این دو ورق را روی هم چسباند. در اینصورت به علت افزایش ضخامت ممکن است شدت نور حروف تحت تاثیر قرار گیرد. برای همین بهتر است از ورق زیرین قسمت اشتراک دو ورق را خالی کنیم .
رعایت این نکات به جلوه ی هرچه زیباتر حروف چلنیوم دوبل کمک می کنند.

این نوع از حروف در ترکیب با لبه های چلنیوم پانچ شده و طرح دار نیز به کار می روند و تنوع فوق العاده ای به طرح می دهند.

 چلنیوم دوبل و ساخت لوگو

یکی از بیشترین موارد استفاده از ورق پلکسی به صورت دو لایه، لوگو ها هستند.
بسیاری از لوگو ها امکان ساخت قطعات به صورت جدا جدا را ندارند. این شکل از لوگو ها معمولا به حالت یک باکس یکپارچه ساخته می شوند. زمینه ی باکس با پلکسی سفید و قطعات نشانه ی لوگو با رنگ مورد نظر برش خورده و روی زمینه چسبانده می شود.

زیباترین و با جزییات ترین طرح های لوگو را می توان بدین شکل ایجاد کرد.

حروف چلنیوم دوبل آینه ای

پلکسی های آینه ای به رنگ های طلایی و نقره ای وجود دارند که ظاهر بسیار زیبایی شبیه به استیل به وجود می آورند. مشخص است که این طرح از پلکسی قابلیت عبور نور را ندارد و به همین علت معمولا به شکل حروف چلنیوم پانچی و یا حروف چلنیوم دوبل ساخته می شود.

چلنیوم آیینه ای پانچ

۰/۵ (۰ نظر)
Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید