طرح دوچرخه نئونی

در قرن بیست پیش از ظهور تابلوهای چلنیوم، اگر قصد انتخاب و ساخت یک تابلو برای فروشگاه و مغازه خود داشتید، احتمالا تابلو نئون  انتخاب اول شما بودند.
این موضوع را می‌توان با نگاهی به شهر لاس وگاس که تابلوهای اماکن و فروشگاه‌ها با طراحی منحصر به فرد خود، اصلی ترین عنصر معماری و فضای شهری بودند، به اثبات رساند.
از آن زمان تاکنون تابلو مغازه‌ها راه زیادی پیموده‌اند. مشکلات تابلوهای نئون شیشه‌ای مثل آسیب پذیری لوله‌ها در برابر باران و گرما و سرما راه را برای جایگزینی تابلوهای چلنیوم هموار کرد. لایت باکس ها، تابلوهای تمام پلاستیک و تابلوهای روان رقیب های تابلو نئون شیشه‌ای بودند که به خوبی توانستند گوی سبقت را از تابلو نئون بربایند.

اما امروزه و به تازگی به لطف فناوری در تولید ماده‌های جدید، این تابلوها با عنوان نئون فلکسی با قدرت به میدان بازگشته‌اند. البته این‌بار ایمن‌تر، با هزینه ارزان‌تر، مدت ساخت سریع‌تر و با مصرف انرژی پایین‌تر! دیگر چه می‌خواهیم؟ فکر میکنم تا همین الان به قدر کافی انگیزه برای سفارش تابلو نئون پیدا کرده‌اید.
اما اگر به دنبال اطلاعات بیشتر مثل قیمت تابلو نئون فلکس ، ماندگاری تابلو نئونی یا شرایط طراحی و سفارش آن را دارید تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

تابلو لااس وگاسی با نئون شیشه ای

تابلو نئونی چه کاربردی دارد؟

کاربرد تابلوهای نئونی بسیار وسیع است. چرا که با بازدهی مطلوب انرژی در عین مصرف پایین، دوام و ایمنی که دارد می تواند در همه جا استفاده شود. شاید برای دکوراسیون اتاق کودک خود به دنبال طرح فانتزی مورد علاقه اش باشید یا بخواهید اسم او را در اتاقش نصب کنید، این وظیفه را به ال ای دی های تابلو نئون بسپارید تا همزمان از جلوه و نورپردازی آن نیز بهره‌مند شوید.

برای ویترین مغازه خود به دنبال یک طرح ویژه و خاص هستید؟ تابلو نئونی احتمالا از بهترین گزینه ها است که با نصب آسان، جذابیت ویترین را صدچندان می‌کند. به اصطلاح امروزی گنگ تابلو نئون بالاست و ظاهری جوان پسند به فروشگاه یا بوتیک شما می‌دهد.

در سالن زیبایی خود برای تفکیک هر فضا نیاز به نشانه مخصوص دارید؟ از تابلو نئون فلکس با طرح های مخصوص همان فضا استفاده کنید.

درباره دکور تولد و مراسم و همچنین دکوراسیون داخلی رستوران ها که دیگر نیاز به توضیح نیست. حتما نمونه های فراوانی از تابلوهای نئون را در این فضاها دیده‌اید . شعارهای انگیزشی یا طرح انواع خوراکی ها مطلوب این فضاهاست.

 متن نئون شیشه ای قرمز

یک دیوار از فضای خود را با طرح نقل قول یا شعار انگیزشی ، یا طرح بال فرشته نئونی طراحی کنید تا استقبال مشتری های خود را چندین برابر کنید. این دیوار به محلی برای عکاسی مشتریان تبدیل می‌شود. هربار اشتراک گذاشتن این تصاویر توسط آنها در شبکه‌های اجتماعی، حکم یک تبلیغ رایگان را برای کسب و کار شما دارد و حس و حال فوق‌العاده را به فضایتان می‌دهد.

اگر در فضای اینستاگرام کسب و کاری دارید، ساخت لوگوی برند شما با نئون فلکس می‌تواند یک ویژگی متمایز تصاویر و یا ویدیوهای شما باشند. دنبال کنندگانتان با هر بار دیدن تابلوهای نئون فلکسی به یاد شما می‌افتند و این همان امضای محتواهای شما در فضای اینستاگرام است.

تابلو نئونی گیمینگ

گیمرها از طرفداران پر و پا قرص تابلوهای نئون هستند. برای طراحی اتاق بازی های کامپیوتری از انواع ظرح های تابلو نئونی استفاده می‌شود. نورپردازی اتاق های بازی طوری انتخاب می‌شود که به هیجان بازی اضافه شود. نورهای نئونی این کار را به بهترین نحو انجام می‌دهند. یک تابلو نئونی با طرح دسته ی کنسول بازی با ترکیبی از رنگ های متفاوت به تنهایی کار را تمام می‌کند. نمونه های زیر از پرفروش ترین طرح های تابلو نئون گیمینگ هستند.

 

تابلو نئون گیمینگ

طرح تابلو نئونی گیمینگ

قیمت تابلو نئونی

تابلو نئونی اتاق بازی

تابلو نئونی مغازه

تابلو پشت شیشه مغازه ها را می توان با نئون فلکس نیز سفارش داد. اگر ویترین شیشه ای بزرگی دارید بهترین گزینه استفاده از نوشته‌ها و شکل‌های نئونی است.

 

تفاوت تابلو نئون فلکسی و نئون شیشه‌ای

نئون های شیشه ای که نسل قدیمی تر تابلوهای نئونی را تشکیل می دادند با حرارت دادن به لوله های شیشه ای و خم کردن آن ها ساخته می شدند. بخش های شیشه ای با گاز نئون یا آرگون پمپ می شوند که باعث ایجاد رنگ در داخل لوله می شود.

عبور جریان برق از گاز نئون رنگ درخشان قرمز را ایجاد می کند، در حالی که برای ایجاد رنگ های دیگر باید از گاز آرگون استفاده شود.

تابلوهای LED با استفاده از نوارهایی از دیودهای ساطع کننده نور ایجاد می شوند که وقتی به هم متصل می شوند، یک افکت نئون مانند را ایجاد می کنند.

دکوراسیون اتاق کودک با نئون

تابلو نئون طرح فضانورد

تابلوهای نئون مدرن پرنورتر هستند یا نئون شیشه ای؟

بدون شک نئون فلکسی نور بیشتری دارد. حتی در طول روز نیز می‌توان آنها را روشن کرد و از نورپردازی که ایجاد می‌کنند استفاده شود. در حالیکه نور نئون های شیه ای در روز زیاد درخشان نیست و در فضاهای تیره تر یا در مدت شب متوجه نورپردازی آن ها می‌شوید.

ماندگاری کدام نئون بیشتر است؟

معمولا ماندگاری نئون ها بر اساس میزان ساعات روشن بودن آن ها است. نئون های شیشه ای دارای طول عمر حدود ۱۰ هزار ساعت هستند در حالیکه طول عمر نئون های فلکسی از ۳۰ هزار تا ۱۰۰ هزار ساعت است.

آیا تابلوهای نئون فلکسی حرارت ایجاد می‌کند؟

نئون فلکسی از ولتاژ بسیار پایین ۱۲ ولتی استفاده می کند. در نتیجه جای هیچ نگرانی نیست. حتی اگر ساعت ها و روزهای متمادی روشن باشند اصلا حرارت ایجاد نمی کنند. به همین دلیل برای دور مراسم یا حتی فضای داخلی اتاق کودکان هم کاملا ایمن هستند.

ساخت تصاویر با نئون فلکس

تنوع رنگی نئون فلکسی

قیمت تابلو نئون فلکسی

قیمت تابلو نئون فلکسی مثل همه انواع تابلوهای نوردار و برجسته بر اساس طول متراژ طرح یا نوشته ها محاسبه می‌شود. برای این منطور طرح را در نرم افزار کورل تهیه می‌کنیم تا متراژ آن مشخص ‌شود. قیمت تابلو نئون به همراه زیرسازی آن که پلکسی یا پی وی سی است محاسبه می‌شود.

نصب تابلو نئون

معمولا برای ساخت دقیق تابلوهای نئونی نیاز به حک کردن نقشه طرح روی یک صفحه است. این صفحه میتواند از جنس پلکسی شفاف یا رنگی باشد و یا برای رنگ هایی که به طور آماده در پلکسی موجود نیست از صفحه های PVCاستفاده می‌شود. مزیت استفاده از PVCامکان ایجاد کد رنگی دقیق روی صفحات خام است. هنگام نصب نیز تابلو نئون از طریق همین صفحه زمینه به محل مورد نظر وصل می‌شود.

 تابلو نئونی رستوران

تابلو نئون فلکسی با طرح های مخصوص رستوران

تابلو نئون پشت شیشه

پشت شیشه مغازه ها جای مناسبی برای نصب تابلو نئون است. ارتفاع کمتر پشت شیشه نسبت به تابلوی بالای سردر باعث شده تا صاحبان مغازه ها حتما چند کلمه اصلی از خدمات و محصولات خود را برای پشت شیشه به صورت نئون فلکسی استفاده کنند.

جمع بندی

به طور کلی دیدیم که تابلوهای نئون فلکسی با ارتقای کیفیت و رفع ایرادهایی که نئون های شیشه ای قدیمی داشتند، توانستند این محصول زیبا را دوباره به گردونه رقابت تابلوهای تبلیغاتی بازگردانند.

هزینه کمتر در کنار ایمنی و ماندگاری بیشتر موجب شده تا هرروزه انواع طرح های نئونی برای کسب و کارهای مختلف یا حتی مصارف خانگی و تزیینی ساخته شوند. شما هم میتوانید همین حالا از طریق تماس با کارشناسان ما طرح مورد نظر خود را انتخاب کرده و سفارش خود را ثبت کنید.

شرکت تابلوسازی موتیفا مجهز به جدیدترین دستگاه های تابلوسازی ظرف مدت کمتر از ۱۰ روز کاری سفارش شما را آماده و ارسال می کند.

 

۵/۵ (۱ نظر)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید