تابلو پلکسی لبه هندی

تابلو پلکسی لبه هندی و نمونه های اجرایی

حروف برجسته ای که به طور کامل از ورق های آکرولیک ساخته شده باشد تابلو حروف پلکسی است. مزیت استفاده از پلکسی برای لبه حروف، ایجاد نور در تمام قسمت ها است . همچنین تنوع رنگی بیشتری  نسبت به چلنیوم دارد. تابلو پلکسی لبه هندی دارای کمی تفاوت در نحوه اجرا و در نتیجه ظاهر حروف است . ولی اجناس مصرفی و متریال ها همه مشابه تابلو پلاستیک  هستند.

تابلو پلکسی لبه هندی|سفارش|تابلوسازی موتیفا

خصوصیات تابلو پلکسی لبه هندی

پلکسی گلاس نام تجاری ورق های پلی متیل متاکریلات است . این ماده نوعی پلیمراست که به منظور جایگزینی شیشه تولید شده است . پلکسی در برابر عوامل جوی مقاوم است . از خواص اپتیکال و سطح شفاف فوق العاده ای برخوردار است . در برابر ضربه بیشتر از شیشه مقاومت دارد . مجموعه ی این خواص باعث شده این ماده برای استفاده در تمام پروژه های فضای باز ایده آل باشد. به همین دلیل به جز تابلوهای فلزی در بقیه حروف برجسته از این ماده استفاده می شود . ایمنی تابلو پلکسی لبه هندی بسیار مناسب است . زیرا در صورت شکستن در قطعات بزرگ شکسته می شود اما لبه تیز و برنده ندارد. مزیت بسیار خوب دیگر این ورق ها  وزن پایین است. وزن ورق های آلرولیک تقریبا نصف وزن یک شیشه با همان ابعاد و ضخامت و ۴۳ درصد وزن آلومینیم است.

ورق شفاف پلکسی گلاس

 مزایای پلکسی

  1. مقاومت در برابر اشعه ماورای بنفش
  2. عدم فرسایش در هوا
  3. خواص مکانیکی خوب
  4. ضریب هدایت حرارتی مناسب
  5. مقاومت در برابر شوک و تنش حرارتی
  6. ساخت و ساز آسان
  7. جذب رطوبت پایین و عدم جذب آلودگی

نحوه ساخت پلکسی لبه هندی

برای ساخت حروف برجسته پلاستیک ابتدا طرح مورد نظر با لیزر روی ورق ها برش زده می شود . سپس نوار های ۷ یا ۹ سانتی پلکسی روی لبه ی کار چسبانده می شوند. در هر قسمت از کار که دارای انحنا یا زاویه باشد باید نوار پلکسی را توسط دستگاه اتو گرم کرده و به شکل دلخواه حالت داد .

نحوه ی قرار گرفتن لبه روی حروف پلکسی لبه هندی به صورتی است که لبه کاملا زیر حروف قرار می گیرد . در حالت عادی قسمت رخ کار داخل لبه می افتد. ولی هنگام ساخت به شکل لبه هندی به مهارت و دقت بیشتری نیاز است.زیرا دو قطعه پلاستیک باید کاملا لب به لب نصب شوند و نقطه اتکا فقط به میزان ضخامت ورق است. اما نتیجه کار بسیار زیبا و شکیل است . اگر حروف مورد نظر شما دارای تفاوت رنگ در قسمت لبه و رخ کار است ، پیشنهاد تابلو سازی موتیفا استفاده از روش لبه هندی می باشد.

نمای شب تابلو پلکسی لبه هندی
۱/۵ (۱ نظر)
Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید