تابلو چلنیوم الماسی

تابلو چلنیوم الماسی

تابلوهای حروف برجسته طیف گسترده ای را تشکیل می دهند. تابلوسازی به نوعی هنر است و تابلوساز میتواند با خلاقیت و ذوق خود طرح های متنوعی ارایه دهد. تابلو چلنیوم الماسی دارای سوراخ های ریز روی قسمت رخ حروف است . اگر هنگام حرکت به این حروف های برجسته نگاه کنیم متوجه درخشش نور از سوراخ های روی حروف می شویم . به همین جهت  این تابلو ها به چلنیوم الماسی یا پانچ معروف هستند. زیبایی منحصر به فرد چلنیوم الماسی هر مشتری را به خود جذب می کند.

تابلو چلنیوم الماسی

نکات مهم نورپردازی

برای نورپردازی تابلو چلنیوم الماسی هم مانند دیگر انواع حروف برجسته جدید، از بلوکی های  SMDاستفاده می شود. در هنگام ساخت  باید به دو نکته توجه کرد :

  • اول اینکه قطر سوراخ های پانچ  و تراکم سوراخ ها نسبت به سایز حروف و ارتفاع نصب آنها تعیین گردد. چرا که اگر تراکم خیلی زیاد باشد حروف بدون ورق پلاستیک روی کار به نطر می رسد . اگر تراکم خیلی کم باشد هم جلوه ی الماسی و حالت برق زدن ایجاد نمی کند . سوراخ  های خیلی بزرگ  هم SMDها و زیرسازی کار را نمایان می کنند.
  • مورد دوم هم لبه ی حروف چلنیوم الماسی است . برای این تابلو ها بهتر است لبه های خیلی باریک استفاده نشود . این کار موجب دیده شدن SMD ها می گردد.

اگر از لبه های طرحدار و پانچ شده استفاده کنیم زیبایی حروف چندین برابر می شود . زیرا لبه های طرحدار نور را عبور داده و روی زمینه تابلو ایجاد سایه روشن می کنند و به جذابیت تابلو سردر مغازه اضافه می کنند. چلنیوم طلایی و نورهای آفتابی و انبه ای نیز برای این تابلو ها طرفدار بیشتری دارند.

تابلو مغازه چلنیوم الماسی لبه کنشکاف

موارد مصرف حروف پانچی 

ممکن است اینطور به نظر برسد که چلنیوم الماسی به دلیل وجود سوراخ های روی حروف برای تابلو بیرون مغازه مناسب نیست .

اما این یک باور غلط است . حروف پانچ شده مشکلی از نظر آب بندی ندارند. امروزه مغازه های بسیاری از این نوع برای تابلو سردرب استفاده می کنند .

از نظر نوع کاربری این تابلو ها برای مشاغلی مثل طلا و جواهر فروشی ، لوازم آرایشی و محصولات مرتبط با خانم ها و کودکان بسیار مناسب است .

اگر از تابلو چلنیوم الماسی در ساخت لوگوباکس ها استفاده شود ، زیبایی و درخشندگی لوگو  چندبرابر افزایش می یابد.

ضخامت ورق های پلکسی در هنگام ساخت این نوع از حروف اهمیت دارد . در  ضخامت های کم ممکن است دچار شکنندگی شوند و مقاومت خود را از دست بدهند. اما ضخامت های بالای سه میلیمتر برای تابلو چلنیوم الماسی کاملا ایمن است .

قیمت چلنیوم الماسی

محاسبه قیمت تابلو چلنیوم همواره بر اساس متر محیط دور حروف است . چلنیوم الماسی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. برای به دست آوردن مترمحیط حروف دو راه وجود دارد . در روش به صورت دستی توسط یک سیم یا نخ که به دور حروف چرخانده می شود تابلو را متر میکنیم . این روش خطا داشته و برای متراژهای بالا مناسب نیست . روش دوم که دقیق تر است توسط نرم افزار صورت می گیرد . قیمت چلنیوم الماسی نسبت به حالت ساده کمی گران تر است . به میزان پانچ حروف که توسط دستگاه سی ان سی و لیزر انجام می گردد به قیمت اضافه می گردد.

همکاران ما در بخش طراحی شرکت تابلو سازی موتیفا می توانند پس از آماده کردن طرح توسط نرم افزار ، متراژ تابلو مغازه شما را محاسبه کرده و اعلام قیمت نمایند . قیمت دهی بدون در اختیار داشتن طرح امکان پذیر نیست . اگر مایل هستید در این مورد بیشتر بدانید مقاله زیر را مطالعه بفرمایید.

بخوانید  قیمت تابلو چلنیوم و نحوه محاسبه مترمحیط حروف برجسته

طراحی تابلو چلنیوم الماسی در تابلوسازی موتیفا توسط متخصصین حوزه گرافیک و معماری صورت می گیرد تا بیشترین بازدهی را برای مجموعه شما داشته باشد.
البته جهت خدمت رسانی بهتر ، طرح ها به شکل سه بعدی و به صورت رایگان ارایه می شوند.

۰/۵ (۰ نظر)
Call Now Buttonبرای مشاوره تماس بگیرید