تابلو چلنیوم، از معرفی تا نمونه‌های اجرایی

تابلو چلنیوم به همراه زیرسازی پی وی سی و smd

یک نمونه از حروف تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم از حروفی که قسمت لبه ی آنها آلومینیومی است ساخته می‌شود. منظور از لبه آن قسمت از حروف است که باعث برجستگی حروف می‌شود و معمولا در رنگ های طلایی و نقره ای رواج دارند.

تابلو چلنیوم از زیباترین و مقاوم ترین انواع تابلو تبلیغاتی است. زیرا هم در هنگام روز با بازتاب نور و هم در هنگام شب با روشنایی SMD جلوه ی ویژه ای به سردرب و نمای مغازه و فروشگاه می دهد.

اولین بار شرکت اسپانیایی mci اقدام به تولید این ماده با نام تجاری آلوراپید کرده است. در طول سال ها انواع مدل ها و رنگ ها طرح های جدیدی به تابلو چلنیوم اضافه شده است مثل تابلو چلنیوم الماسی، تابلو چلنیوم کریستالی و نوراندریک که در این جا به بررسی آن ها میپردازیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره قیمت تابلو چلنیوم ، انواع تابلو چلنیوم ، و مزیت و ویژگی هرکدام تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

لبه چلنیوم چه ویژگی دارد؟

تابلو چلنیوم با داشتن خصوصیات آلومینیوم در برابر عوامل جوی، آفتاب، گرما و سرما مقاوم است . بنابر این با یکبار انتخاب و نصب تابلو چلنیوم تا سال ها نیاز به تعویض تابلو مغازه خود ندارید.

کارخانه  تولید کننده لبه های چلنیوم برای جلوگیری از ورود گرد و خاک به داخل حروف، از نوار اسفنجی گردگیر استفاده می کند . این نوار از نفوذ آب و گرد و خاک به داخل حروف جلوگیری میکند.

رول های چلنیوم تا قبل از نصب دارای روکش پلاستیکی هستند که از آن ها در برابر خط و خش محافظت می کند. البته باید حتما پوشش پلاستیکی را قبل از نصب از حروف جدا کرد . زیرا قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث چسبیدن روکش به حروف می شود.

تابلو چلنیوم هم در فضای خارجی به طور مثال سردرب مغازه ها و رستوران ها و فروشگاه‌ها استفاده می‌شود و هم میتوان در فضای داخلی و یا در غرفه های نماشگاهی از آنها استفاده کرد. البته برای استفاده از فضای داخلی بهتر است توسز دیمر نورپردازی تابلو را کنترل کرد زیرا نور تابلو چلنیوم بسیار زیاد است و در مصارف فضای بیرونی کاملا محیط را روشن می‌کند.

تابلو چلنیوم که با لبه های چلنیوم ساخته می‌شود در رنگ های مختلف تولید می گردد که محبوب ترین رنگ چلنیوم ططلایی و نقره ای است. همچنین لبه ها دارای طرح های پانچ مختلفی هستند که عبور نور از قسمت های پانچ شده، فضای زیبایی را خلق می‌کند.

تابلو چلنیوم در ترکیب با پلکسی تولید می‌شود که امکان ساخت به صورت دوبل پلکسی یا به صورت نور مخفی (نوراندریک یا بک لایت) نیز طراحی شود.

قیمت تابلو چلنیوم بر اساس متراژ محیط ( یعنی طول دورتا دور حروف)‌ است. برای محاسبه قیمت تابلو چلنیوم ابتدا باید طرح حروف و نوشته ها را ایجاد کنیم و با استفاده از نرم افزار متراژ محیط حروف برجسته را به دست آوریم. ضخامت حروف نیز در قیمت گذاری و میزان متریال مصرفی تاثیر دارد. بهتر است برای استعلام قیمت، ابتدا یک طرح مشخص برای تابلو چلنیوم خود داشته باشید.

یک طراحی مناسب برای تابلو سردر مغازه شامل انتخاب نمای زمینه که معمولا کامپوزیت یا چوب است به علاوه طراحی و جانمایی حروف و نوشته ها می‌باشد. طراح تابلو ابتدا به صورت دوبعدی فونت و لوگو و نوشته ها را طراحی می‌کند و پس از آنکه به تایید کارفرما برسد، تابلو چلنیوم را به صورت کاملا رئال و سه بعدی با نور پردازی روز و شب به همراه جانمایی و متریال مورد نیاز برای زمینه تابلو به کارفرما ارائه می‌دهد.

طراحان مجموعه تابلوسازی موتیفا برای هر پروژه تا ۳ طرح تابلو چلنیوم ارائه می‌دهند تا کارفرما امکان انتخاب بهترین گزینه مورد نظر خود را داشته باشد.

از روز سفارش تابلو چلنیوم تا تحویل و نصب ۱۰ روز کاری زمان نیاز است. البته این مدت شامل طراحی حروف و تابلو نمی‌باشد و متراژهای بیشتر از ۱۰۰ متر نیاز به زمان بیشتری دارند.

چلنیوم تغییر رنگ نمی دهد و دارای رنگ بندی های متنوعی است . البته در رنگ هایی به جز طلایی و نقره ای ، دیگر براقیت و حالت آیینه ای را شاهد نیستیم.

عرض لبه ها ۷، ۹ و ۱۱ سانتی متر است . برای نصب در ارتفاع بالا معمولا از لبه ۱۱ سانتی استفاده می شود.

ضخامت ورق های چلنیوم در برندهای معتبر بالاست و این گزینه ساخت حروف با ابعاد بزرگتر و سنگین تر را تضمین میکند.

ضخامت های پایین تر به راحتی آسیب می بینند و سوراخ می شوند و یا ممکن است موجدار به نظر برسند.

نمونه تابلو چلنیوم